25 Temmuz 2013 Perşembe

Hiç küpe yaptıkmı ? Hadi yapalım :)

 
Bu şık ve güzel küpelerimizi yapmaya hazırmıyız hadi başlayalım o zaman  :)
 


 
 
Malzemeler : küpeleri kulağımıza takmak için klipsli uç , kil hamuru ,fırça .yapıştırıcı , altın sarısı ve siyah boya ojede olabilir parlak cila spreyde olabilir
 
 
Kil hamurumuzdan (fimo hamuru) iki parça alıp top halinde yuvarlıyoruz iki tane eşit boyda top şekline getirdiğimiz hamurlarımızı daha sonra resimdeki gibi muska yani üçgen şeklini veriyoruz.
 
 
Hazırladığımız üçgen hamurlarımızın üstünü kürdan yada buna benzer bir şeyle çizerek şekil veriyoruz daha sonra ters çevirip yapıştırıcı yardımı ile klipslerimizi yapıştırıyoruz ve bu şekilde fırında 125 derece sıcaklıkta 15 dakika pişiriyoruz.
 
 
Pişirilen hamurlarımız sertleşiyor daha sonra ilk olarak altın sarısına boyuyoruz kurumasını bekliyoruz kuruduktan sonra uç kısımlarını siyaha boyuyoruz siyah boyamızda kuruduktan sonra benim tavsiyem sprey cila  çünkü kullanımı çok basit ve daha sağlıklı sonuç veriyor cilalıyoruz ve kurumaya bırakıyoruz .
 
 
Kuruduktan sonra bu hale gelecektir cila çok önemli parlaklığını ve elimize aldığımızda pürüzsüz olmasını sağlayacaktır umarım siz çok daha güzellerini yaparsınız kolay gelsin :)
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

ignekutusu © 2012 Web Design by Ipietoon Blogger Template and Home Design and Decor Vector by Webdesignhot