28 Haziran 2013 Cuma

Çok şık dokuma kolye yapalım :)

Görünüşü çok şık ve güzel bulduğum bir kolye görünce hemen sizlerlede paylaşmak istedim yabancılar yapar da bizim neyimiz eksik dedim ve yapılışını resimler yayınlıyorum hadi hemen yapalım :)


 
Öncelikle zincir almamız gerekiyor tüm yakı malzemesi satan yerlerde bulabiliriz ne kadar kalın olursa o kadar şık olacağını düşünüyorum ve resimdeki gibi iplik demeti gerekiyor ve bu iplik demetini kendimizde istediğimiz renkte veya iki renk olarak hazırlayabiliriz.
 
 
Resimde gördüğünüz şekilde iplik demetimiz ikiye ayrılmış şekilde ayırdığımız iplik demetinin bir tanesini zincirimizden geçirerek başlıyoruz ve diğer kalan iplik demetimizi de resimdeki gibi zincirimizden geçirerek saç örgüsü örer gibi devam ediyoruz.
 
 
Zincirimizin sonuna kadar saç örgüsüne devam ediyoruz. Aslında önemli olan ilk başlangıç bunu yaptık mı devamı geliyor zaten :)
 
 
En son bu hale geliyor ve zincirimizin sonunda bir düğümle bitiriyoruz fakat unutmayın ilk başta bıraktığımız gibi sondada püskül kalacak arkadaşlar ister kolye ister bileklik yapabilirsiniz size kalmış kolay gelsin :)
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

ignekutusu © 2012 Web Design by Ipietoon Blogger Template and Home Design and Decor Vector by Webdesignhot