9 Temmuz 2012 Pazartesi

Kenneth Jay Lane Çilek Kolye (kendin yap)


Tatlı!  Bu sevimli kolye Kenneth Jay Lane tarafından şeker parçası gibi görünüyor
 En iyisi, bunu kendiniz yapın ve yaklaşık 115 $ satılıyor hazır almaya kalkarsanız fakat biz bunu yapalım çok ucuza :). Süper tatlı!
 çilek kolye, artık sizinde olacak hadi yapalım. 

 


Evet, benim  çilek kolyem turkuaz. Neden olmasın?


 

Adım 1: malzemeleri toplayın. Gerekli olan malzemeler polimer kil, berrak vernik, boya fırçası, altın akrilik boya, uzun bir zincir ve demir-metal çiviler (tshirt ve kot için olan yapışkanlardan benek yapabiliriz).Ayrıca, kalın tel ile kolyeyi takacağımız ucu yapabiliriz.Adım 2: Bir çilek şekli kil ile şekillendirin. Top haline yuvarlayın bir tarafı daha sivri olsun resimdeki gibi, 8 küçük gözyaşı yapın bir çimdik sarı kilden alarak resimdeki gibi hazırlayın, bu çilek yaprakları için olacaktır.


Adım 3: o gözyaşlarının düzleştirin ve çilek üst ekleyebilirsiniz.  Gerçek çilek görünümü olması için biraz uçlarını çevirin. Çilek üst kısmına ucu yuvarlak olan telimizi takalım.


Adım 4: Küçük çıkartmalarımızı  alın( tshirt ve kot için satılan hobi malzemesi satanlardan temin edilebilir);  Her taraftan tohum  gibi ekleyin her yerine gelsin ve ayrıca üste eklediğimiz yaprakları altın sarısına boyuyalım ve ucuna taktığımız yuvarlak uçlu teli sonuna kadar bastıralım sadece yuvarlak kısmı kalsın.
  Şimdi çileğimizi pişirin.25 dakika kadar fırında 125 derecede yapalım.Artık çileğimiz hazır,cilamızı atalım kurumaya bırakalım ve kuruyunca zincirimizi geçirince takmaya haızr :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

ignekutusu © 2012 Web Design by Ipietoon Blogger Template and Home Design and Decor Vector by Webdesignhot